Etappe 1: Mariastein – Windautal
Het beginpunt van de eerste KAT Bike E-njoy-etappe is het mooie bedevaartsoord Mariastein. Van hieruit begin je op de bewegwijzerde Inn-fietsroute richting Brixentaler Ache.
Voorbij Wörgl gaat het dan tot aan de Lärchenteich in Hopfgarten, waar je de beste forellen van het Brixendal vindt, en verder naar het mooie bergdorp Penninger Dörfl. Daar loont zich een zijsprong naar de kaasmakerij van de “Milchbuben” om camembert, bergkaas etc. van de jonge ondernemers te proeven. Aangesterkt beginnen we dan aan de volgende klim: naar het Alpenweidegebied tot de Haag Alm. Boven aangekomen geniet je van het adembenemende uitzicht op de Hohe Salve, Kitzbüheler Alpen en de vergletsjerde bergtop van de Hohe Tauern. Vervolgens ga je weer bergaf naar een van de drie mooiste zijdalen van het Brixendal, naar de Kelchsau. Het traditionele dal werd niet voor niets tot “mooiste plek in Tirol van 2020” verkozen in het ORF-tv-programma “9 Plätze – 9 Schätze”.
Via de Glantersberg gaat de tocht dan verder naar Hopfgarten: daar is een uitstap naar de Elsbethen-kerk en de Engelsberg-ruïne de moeite waard. Terug op de Brixental-fietsroute gaat het nu langs de Windauer Ache tot de Käsealm Straubing, waar je een plank met allerlei Tiroolse lekkernijen wacht.
Door het Windau-dal leidt het laatste stuk ten slotte naar de bestemming: gasthof Steinberg is lid van de “Tiroler KochArt”-bedrijven. Je mag je er dus verheugen op een spetterende culinaire finale.
Etappe 2: Windau-dal – Oberndorf in Tirol
De tweede KAT Bike E-njoy-etappe begint bij Gasthaus Steinberg in Westendorf – midden in het ongerepte en unieke natuurjuweel Windau-dal.
De tocht leidt ons met de Kitzbüheler Horn in het vizier over de Brixental-fietsroute direct naar Brixen. Daar aangekomen gaat het bergop naar de Wiegalm, met zijn 1525 meter het hoogste punt van het bergzadel en de berghut met het beste varkensgebraad.
Na een korte panoramaweg richting Kobinger Hütte – hier is er een mooi uitzicht richting Aschau, Pengelstein en Ehrenbachhöhe – gaat het via de makkelijk berijdbare bosflowtrail Wiegalmtrail – of als alternatief via mountainbikeroute 276 – bergaf naar het dal. Beide varianten komen uit in de Aschauer fietsweg, die idyllisch langs de rivier de Ache naar Kirchberg loopt – en zo in het absolute fietsmekka van het Brixendal. Hier vind je de langste trail van Tirol, de Fleckalm-trail (7,2 km, 1100 dieptemeters). In het dorpscentrum wissel je weer naar de Brixental-fietsweg die als je hem verder richting Kitzbühel volgt, je direct naar de idyllische Schwarzsee brengt – watertemperatuur van max. 27 graden en eersteklas ongehinderd uitzicht op het Kaisergebergte inbegrepen.
Dan gaat het verder richting Oberndorf, waar we het eindpunt van de tweede etappe uiteindelijk voor ons hebben: hotel Penzinghof ligt aan de voeten van de Kitzbüheler Horn en biedt een adembenemend uitzicht op de Wilder Kaiser.
Etappe 3: Oberndorf in Tirol – Fieberbrunn
De laatste KAT Bike E-njoy-etappe begint in Oberndorf in Tirol in de idyllische Weiler Wiesenschwang. Die hoevewinkels Schörgerer, Müllnerbauern en Schneiderbauern bieden hier een heerlijke keuze aan regionale producten.
Langs de Bergkapel – waar Herbert von Karajan gehuwd is – gaat de tocht nu naar Bichlach, langs prachtig gelegen boerderijen. Terug aangekomen in het dal gaat het nu via een fietsweg naar Going – bekend om de Bergdoktor uit de gelijknamige tv-serie. Aan de voet van de Wilder Kaiser loopt de tocht verder langs de Prama naar St. Johann in Tirol, waar we in het Römerhof of Rummlerhof – het oudste gasthof van de streek – een eerste rustpauze inlassen. Een kleine omweg naar het barokke dorpscentrum en naar de sterkedrankstokerij Aggstein Edelbrände is zeker de moeite waard.
Langs de rivier de Großache fietsen we verder naar de Oberhabachhof: hier geniet je op de Eisweise van koude specialiteiten en tank je energie voor de klim naar de Kalksteinalmen. Op het plateau aangekomen fiets je nu door een wilddomein (hekken sluiten!) en word je beloond met mooie uitzichten op de bergwereld: Wilder Kaiser, Kitzbüheler Horn, Loferer Steinberge en die Waidringer Steinplatte.
In het dal nodigen de delicatessenwinkel Seibl en de Glockenwelt Waidring uit voor een tussenstop. Nu gaat het verder richting St. Ulrich am Pillersee en naar de Weißbachschlucht – waar je je vermoeide benen kunt opfrissen in het Kneipp-bekken. Na de bedevaartskerk St. Adolari en het rustieke gasthof Adolari loopt de wondermooie fietsweg langs de Pillersee richting St. Jakob in Haus tot de Wiesensee en verder richting Fieberbrunn – naar het einddoel van deze etappe en de KAT-Bike, naar hotel Alte Post.